Modele Camper

Firmowe credo hiszpańskiej firmy Camper brzmi „Luxury…In simplicity”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Luksus tkwi w prostocie”. Pytanie jednak, czy te słowa mają jakiekolwiek przełożenie na praktyczną działalność jednego z najbardziej znanych hiszpańskich producentów obuwia, czy może są niczym innym, jak tylko ciekawie brzmiącym sloganem?

Jeśli chodzi o obuwie to bywa z tym różnie. Faktycznie, niemała część kolekcji to proste, aczkolwiek interesujące i oryginalne wzory oraz formy. Za przykład może stanowić debiutująca w 1995 roku seria Pelotas, która sprzedała się w dwóch milionach egzemplarzy, co lokuje ją w czołówce odniesionych przez firmę sukcesów. Modele typu Pelotas mają dość prosty projekt, lecz to właśnie on stanowi o estetycznej sile tego buta. Jednakże ciężko tu mówić o jakimkolwiek luksusie. Szukajmy więc dalej.

„Casa Camper” to znajdujący się w Barcelonie hotel, który powstał w 2005 roku. Firma uznała, iż będzie to atrakcyjna promocja marki, która dodatkowo zaspokoi coraz bardziej odczuwalny brak miejsc noclegowych w Barcelonie. Przechadzając się po hotelu zdecydowanie bardziej odczuwamy znaczenie słów, które znajdują się w motto firmy. „Casa Camper” nie jest miejscem z najwyższej półki, niemniej reprezentuje wysoki poziom, a estetycznie zaprojektowane wnętrza faktycznie kojarzą się z luksusem, który nie bierze się z iście barokowego przepychu, lecz prostoty właśnie.