Mężczyźni zwracają coraz więcej uwagi na swoje obuwie

Mężczyźni przywiązują zazwyczaj mniejszą wagę do butów, niż kobiety. Oczywiście są wyjątki pokroju Eltona Johna, który posiada garderobę na obuwie wielkości sporej kawalerki, niemniej wśród zwykłych obywateli faceci, którzy pasjonują się butami stanowią zdecydowaną mniejszość. Buty męskie mają być wygodne, mocne i w miarę estetyczne- tak właśnie uważa przeważający procent brzydszej płci.

Dlatego też projektanci zajmujący się męskimi kolekcjami mają z jednej strony łatwiej, z drugiej dużo gorzej. Łatwiej, gdyż mężczyźni nie są aż tak wymagający względem wyglądu i mniejszą uwagę zwracają na detale pokroju kształtu podeszwy, czy szwu na kostce. Gorzej, gdyż mężczyzna chce, żeby jego but był mocny i wytrzymał wiele lat.

Oczywiście, w wypadku posiadania kilku par na sezon, z czego każda kosztowała niemałe pieniądze, taki wariant jest całkiem możliwy. Jeśli jednak kupuje się dwie pary na rok, z czego pierwsza ma służyć w okresie letnim, a druga w zimowym, to ciężko oczekiwać, by obuwie przetrwało lata. Szczególnie, że męska część populacji bardziej psuje buty, co związane jest zarówno ze predyspozycjami zawodowymi, jak i niewielką ilością butów w garderobie przeciętnego faceta.

Rzecz jasna powyższe opinie to znaczne uogólnianie, gdyż czasy się zmieniają i dzisiejsze pokolenia nieco inaczej podchodzą do zagadnienia mody, niż te starsze. Mężczyźni faktycznie częściej zwracają uwagę na swój wygląd, gdyż chcą odpowiednio się prezentować. Jednakże wydaje się, że w kwestii butów płeć brzydsza zawsze będzie nieco z tyłu, a buty męskie będą stanowić mniejszość w wspólnej szafie.