Męskie kozaki tylko dla odważnych

Firmab_cole_3a_black_dfc123a Badura jakiś czas temu zaprezentowała wyrób, który zaskoczył wielu klientów. Owym produktem były męskie kozaki, kierowane do tych panów, którzy cenią sobie elegancje. Zaskoczenie było tym większe, iż wiele firm zadeklarowało, że i one zamierzają uderzyć w ten segment, gdyż widzą spory potencjał w wypuszczaniu takiego obuwia.

Trzeba przyznać, że jest to dość ryzykowny krok, gdyż kozaki to w świadomości większość z nas raczej buty damskie, niż męskie. Co prawda mamy na uwadze, że na przestrzeni wielu wieków sporo mężczyzn nosiło te buty podczas jazdy na koniu, a i w wojsku istnieje długa tradycja noszenia oficerek, które również są kozakami. Jednakże w tych wypadkach obuwie to spełniało konkretne funkcje, zaś nowe propozycje to w zasadzie tylko walory estetyczne.

Ob_carlos_8a_cognac_coffee_bean_d3cf034soby, którym przypadł do gustu ten pomysł szybko wysunęły kontrargumenty, iż zdziwienie wynika z zaściankowości i braku zrozumienia dla światowych trendów, które już dawno udowodniły, że takie obuwie to nie tylko buty damskie. Faktem jest, iż na zachodzie częściej można spotkać panów w wysokich butach, choć i tam nie jest to aż tak popularne, a kozaki to wciąż domena pań. Rzecz jasna nie mówimy o ekstremach, jakimi są osoby związane z ruchem transseksualnym, gdyż to zupełnie inna kwestia, szczególnie, że w tym wypadku mężczyźni preferują raczej obuwie damskie.

Badura prawdopodobnie spodziewała się, że jej propozycja wywoła dyskusję, co nie tylko jest darmową reklamą, ale daje również do myślenia. Bo czy tak naprawdę istotna jest „przynależność gatunkowa” danego buta, a nie fakt, że dobrze prezentuje się on na stopie?